יעקב ברכה 052-3291473           
                   בודק חשמל  
        
בודק חשמל  |  תכנון ופיקוח חשמל  |  תוכנית חשמל  |  צילום טרמי/טרמוגרפי  |  

 


 
 
 

יעקב ברכה - בודק חשמל
on Google+אחריות בודק חשמל

 


בדיקות חשמל
בעקבות שריפות חשמל רבות הנגרמות עקב ליקוי חשמלי ואבדות ברכוש ובנפש בעקבותיהן, הוחלט לפני מספר שנים על ידי הרשות הארצית לכבאות והצלה, לדרוש מכל בעל עסק לצורך חידוש רישיון עסק, אישור מחשמלאי בודק עבור תקינות מערכת החשמל בבית העסק.
לאחר שנכנסה לתוקף החלטה זו, ומבוצעות בדיקות חשמל על ידי בודק חשמל, ירדו בצורה מהותית מספר השריפות הנגרמות עקב ליקויים בחשמל.
כל בית עסק נדרש לבדיקת חשמל על ידי בודק חשמל, בתדירות לפי מאפיינים שנקבעו על ידי הרשות הארצית לכבאות והצלה.

על בודק חשמל לבדוק שמערכת החשמל עומדת הן בתקנים ובחוק החשמל והן בדרישות של הרשות הארצית לכבאות והצלה שאינן מופיעות בחוק החשמל ומטרתן להגביר את בטיחות המתקן והמשתמשים בו.
לפיכך, יש משמעות כבדה לבדיקת חשמל שנעשית על ידי חשמלאי בודק ולדו"ח המופק בעקבותיה , השונה מבדיקת חשמל  שנעשית על ידי חשמלאי מוסמך.

תפקידו העיקרי של בודק חשמל הוא לוודא שמערכת החשמל על כל חלקיה, עומדת בתקנים ובחוק החשמל ותתפקד בצורה טובה בזמן הצורך, תפקוד תקין של ההגנות המותקנות במערכת החשמל ימנע נזקים גדולים ויקרים העלולים להיגרם עקב שריפה, החל מהפסקת חשמל קצרה המשביתה את המערכות וכלה בשריפה הגורמת  להפסקת חשמל ארוכה והפסדי עבודה וכלה באבדות חמורות יותר..
בזמן הזמנת בדיקת חשמל על ידי בודק חשמל, כדאי לזכור, אמנם בדיקת החשמל מוזמנת עקב דרישת הרשויות אך כדאי להתייחס אליה בכובד ראש, מספר השריפות הנגרמות עקב ליקויים בחשמל ירד בעקבות דרישת וביצוע בדיקות החשמל.
 יש לבצע בדיקת חשמל על ידי חשמלאי בודק, המתאימה למתקן החשמלי הנבדק ובמידה ונמצאו ליקויים לתקנם בצורה טובה ומהירה. אין להסתפק באישור תקינות מערכת החשמל שאין ממש מאחוריו. לצערי, קורה שמופקים אישורי תקינות על ידי בודק חשמל גם כאשר מערכת החשמל אינה תקינה ואינה ממלאת את ייעודה, אין להתפתות למחיר הבדיקה הנמוך עקב בדיקת חשמל חלקית, בדיקה/ אישור תקינות כזה לא יענה על הדרישות של מבחן המציאות ובטיחות המשתמשים, הרשות הארצית לכבאות והצלה ולא של חברות הביטוח.
טופס התקשרות

 

     


 

 
כל הזכויות שמורות ©  יעקב ברכה   נייד: 052-3291473  פקס: 03-6137833    E-mail:brachajac@gmail.com 
 
יעקב ברכה - בודק חשמל סוג 2  משנת 1998, ביצוע בדיקות חשמל ע"י חשמלאי בודק מוסמך.
בדיקות חשמל עבור רישוי עסקים וכיבוי אש, בדיקות תקופתיות להארקות וממסרי פחת.
תכנון ופיקוח עבודות חשמל, הנדסת חשמל וייעוץ בנושא חשמל לבתים, משרדים, תעשייה, חברות, בנייני מגורים ועוד.