יעקב ברכה 052-3291473           
                   בודק חשמל  
        
בודק חשמל  |  תכנון ופיקוח חשמל  |  תוכנית חשמל  |  צילום טרמי/טרמוגרפי  |  

 


 
 
 

יעקב ברכה - בודק חשמל
on Google+גילוי ליקוים בבדיקת חשמל

 

דוגמאות ליקויים שהתגלו בבדיקת חשמל על ידי בודק חשמל

כל הדוגמאות המופיעות נלקחו מבדיקת חשמל ללוחות המשמשים לצרכנים משרדיים או ביתיים.
כל בדיקות החשמל בוצעו על ידי חשמלאי בודק/ בודק חשמל.


1.    במהלך בדיקת חשמל שגרתית, נמצא על ידי בודק חשמל לוח קטן המשמש כיתת לימוד לעבודה בעץ. רמת התחזוקה בלוח זה נמוכה מאוד, הלוח מלא בשבבי עץ העלולים לעודד שריפה. חיווט הלוח גם הוא עשוי במוליכים שאינם מתאימים לזרם העשוי לזרום בהם, גם ליקוי זה גורם להתחממות יתר. המלצת בודק חשמל בסיום בדיקת חשמל זו לבצע ניקוי הלוח וחיזוק ברגים וכן להחליף את חיווט הלוח לחיווט המתאים לזרם העשוי לזרום בו.
 
ליקויים בבדיקת חשמל


2.    במהלך בדיקת לוח חשמל המשמש למתחם משרדים, נמצא על ידי חשמלאי בודק כי פסי הצבירה הראשיים בלוח אינם מוגנים מ "מגע מקרי" וכן פסי צבירה אלו וחלק מאביזרי החיזוק אליהם נמצאים במצב לא תקין העשוי לגרום להתחממות באזורים אלו.
המלצת חשמלאי בודק בעקבות בדיקת חשמל זו היא לפרק את כל חיבורי המוליכים מפסי הצבירה, לנקות היטב את פסי הצבירה ולחזק את המוליכים בעזרת ציוד תקין, לאחר מכן יש להתקין כיסוי מגן לפסי הצבירה.

 


 
ליקויים בודק חשמל


3.    במהלך בדיקת חשמל ללוח חנות קטנה, נמצא על ידי בודק חשמל גישור שרוף בלוח החשמל ובנוסף חיבור מוליך 10 ומוליך 1.5 בבורג חיזוק משותף. המלצת בודק החשמל בבדיקת חשמל זו היא לא לפצל/לחבר מוליכים על הדקי אביזר הלוח, לצורך זה יש להיעזר במהדק לוח, כמו כן נדרש להחליף את חיווט הלוח ואת הציוד שנפגע מההתחממות.

 


 
ליקויים חשמלאי בודק

4.    במהלך בדיקת חשמל בבית מגורים נמצא על ידי בודק חשמל חיבור לקוי לתריס חשמלי. חיבור זה עשוי בצורה חובבנית ועלול לגרום להתחשמלות. המלצת חשמלאי בודק עבור בדיקה זו היא להגן על מוליכי ההזנה בציוד מתאים ולהתקין קופסת חיבוקים עבור מהדקי החיבור.
 
בדיקת חשמל ליקויים

5.    במהלך בדיקת חשמל במשרד נמצא על ידי בודק חשמל מבנה לוח שרוף. פס האפסים המקורי של הלוח נשרף ואתו התושבת המחזיקה אותו, כמו כן חיבור אפס גמיש ראשי נעשה ללא סופית. המלצת בודק חשמל עבור בדיקה זו היא להחליף את מבנה הלוח ( אזור בלוח שהתחמם פגיע יותר להתחממות חוזרת) ולקבע את פס האפס על תושבת מותאמת בעזרת בורג מתאים, יחד עם זה להתקין סופית על כל קצות המוליכים הגמישים.
 
 
בודק חשמל

6.    במהלך בדיקת חשמל ללוח מטבחון משרדי, שבוצעה על ידי חשמלאי בודק נמצא כי לוח החשמל אינו מתוחזק כראוי ולא מבוצע בו ניקוי וחיזוק באופן קבוע. מעבר לנראה ברור לעין, חיבור הארקה ראשי נעשה בעזרת 2 ברגיי חיזוק. המלצת חשמלאי בודק עבור בדיקת חשמל זו היא לבצע ניקוי הלוח וחיזוק ברגים באופן מידי, להחליף את מוליך באפס האכול ולהתקין מזלג לחיבור מוליך הארקה.
 
חשמלאי בודק 
טופס התקשרות

 

     


 

 
כל הזכויות שמורות ©  יעקב ברכה   נייד: 052-3291473  פקס: 03-6137833    E-mail:brachajac@gmail.com 
 
יעקב ברכה - בודק חשמל סוג 2  משנת 1998, ביצוע בדיקות חשמל ע"י חשמלאי בודק מוסמך.
בדיקות חשמל עבור רישוי עסקים וכיבוי אש, בדיקות תקופתיות להארקות וממסרי פחת.
תכנון ופיקוח עבודות חשמל, הנדסת חשמל וייעוץ בנושא חשמל לבתים, משרדים, תעשייה, חברות, בנייני מגורים ועוד.