יעקב ברכה 052-3291473           
                   בודק חשמל  
        
בודק חשמל  |  תכנון ופיקוח חשמל  |  תוכנית חשמל  |  צילום טרמי/טרמוגרפי  |  

 


 
 
 

יעקב ברכה - בודק חשמל
on Google+מכשירי חשמל ניידים/מטלטלים

מכשיר חשמל מטלטל הוא מכשיר הניתן לניוד, אינו מקובע. רוב מכשירי החשמל שבהם אנו משתמשים, בין אם בבית, במשרד, במפעל ובכל מקום נוסף הם מכשירי חשמל ניידים.
דוגמאות למכשיר חשמל מטלטל/ניד: מקרר, מיקרו, מכונת כביסה, מייבש, טוסטר, מקדחה, מסור חשמלי.
למרות הימצאות מכשירי חשמל בכל פינה בה אנו נמצאים והשימוש הנרחב במכשירי חשמל אלו, אין מספיק מודעות לצורך בביצוע בדיקת חשמל לציוד זה על ידי חשמלאי בודק.
מכשירי חשמל אלו כמו כל מערכת החשמל, מהווים סכנה במקרה של ליקוי בתקינות המכשיר ולכן מעבר לשימוש נכון בהתאם ליעוד המכשיר ושמירה על תקינות הציוד ככל האפשר בזמן השימוש, יש לבצע בדיקת חשמל על ידי בודק חשמל/חשמלאי בודק מעט לעט.
חוק החשמל קובע בפרק "תקנות הבטיחות בעבודה (חשמל) " את התנאים בהם נדרש לעמוד בזמן שימוש במכשירי חשמל ניידים. קיום דרישות אלו ייבדק על ידי בודק חשמל/חשמלאי בודק בזמן ביצוע בדיקת החשמל לציוד.
לפני שימוש במכשיר חשמלי ניד/מטלטל יש לבדוק את שלמות המכשיר על כל חלקיו כולל כבל החשמל המזין אותו, תקע החשמל והחיבור אל מכשיר החשמל, כמו כן יש להקפיד ולהשתמש במכשיר לייעוד לו הוא נועד ולא להיעזר במכשיר שאינו מתאים לביצוע המטלה.
המודעות לסכנה בשימוש במכשירי חשמל לקויים הולכת וגדלה ויחד אתה מספר הגורמים הדורשים אישור תקינות למכשירים ניידים על ידי בודק חשמל הולך וגדל.
מומלץ לבצע בדיקת חשמל לציוד החשמלי על ידי חשמלאי בודק אחת לשנה. כל מכשיר שנבדק יסומן על ידי בודק החשמל, מכשיר תקין יקבל אישור הפעלה, עבור מכשיר לקוי תועבר המלצה לדרך תיקון המכשיר.


 
טופס התקשרות

 

     


 

 
כל הזכויות שמורות ©  יעקב ברכה   נייד: 052-3291473  פקס: 03-6137833    E-mail:brachajac@gmail.com 
 
יעקב ברכה - בודק חשמל סוג 2  משנת 1998, ביצוע בדיקות חשמל ע"י חשמלאי בודק מוסמך.
בדיקות חשמל עבור רישוי עסקים וכיבוי אש, בדיקות תקופתיות להארקות וממסרי פחת.
תכנון ופיקוח עבודות חשמל, הנדסת חשמל וייעוץ בנושא חשמל לבתים, משרדים, תעשייה, חברות, בנייני מגורים ועוד.