פיקוח על עבודות חשמל

עבודות חשמל רבות, החל מהתקנות ביתיות פשוטות, דרך שיפוצי דירות ובתים ועד בניית מערכות מורכבות וגדולות מתבצעות בכל זמן נתון בכל רחבי הארץ.

פיקוח חשמלפיקוח על עבודות החשמל בכל אתר, קטן כגדול נדרש על מנת לוודא שעבודות החשמל מתבצעות על ידי בעלי מקצוע מורשים ומקצועיים הפועלים בהתאם להנחיות הבטיחות ועל פי תוכניות החשמל, כמו כן נבדק שימוש בחומרים תקינים ותיקניים.

הליך פיקוח חשמל בא לענות על צרכים נוספים:

בכל אתר עבודה קיימת מערכת שיקולים לביצוע העבודה לפי תנאי השטח, לוח זמנים , דרישות המזמין ועוד שיקולים רבים נוספים. לעיתים שיקולים אלו מתנגשים זה בזה ונידרש לקבל החלטה ולקבוע סדר עדיפות במקום. כמו כן לעיתים קיימת אי התאמה בין תוכניות החשמל ובין המצב באתר העבודה. מענה לכל סימני השאלה האלה וסימני שאלה נוספים מתקבל ממפקח על עבודות החשמל בשטח. בפועל, עלות פיקוח על עבודות חשמל נמוכה יתר מעלות תיקון הליקויים במידה ומתגלים בשלבים מאוחרים יותר. במקרים אחרים תיקון הליקויים אינו אפשרי כלל אם לא בוצע בזמן.

איכות עבודת החשמל נקבעת לפי שיטות התקנת הציוד, איכות הציוד, סוג אביזרי החשמל, מספר מעגלים שהותקנו, סוגי כבלים, הפרדה בין מערכות חשמל למערכות מנ”מ (טלפון, אזעקה, תקשורת) ועוד. על מנת לבדוק ולוודא שרשימה זו ועוד מתבצעת יש להיעזר באדם מנוסה-מפקח על עבודות חשמל.

תפקיד מפקח חשמל אינו מוגדר בחוק החשמל ובכל זאת מקובל להיעזר במפקח על עבודות חשמל בכל עבודה בגודל בינוני ומעלה הן במגזר המוסדי, העסקי והן במגזר הפרטי.

תפקיד מפקח החשמל הוא תפקיד מקצועי ביצועי . רצוי שמפקח החשמל הנבחר יהיה בעל הכשרה ונסיון מתאימים, הן מבחינת ידע בהנדסת חשמל והן מבחינת נסיונו בשטח.

שירותי תכנון ופיקוח על עבודות חשמל ובדיקות חשמל ניתנות באיכות גבוה ושירות ללא תחרות על ידי יעקב ברכה, בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנה בתחום החשמל.

לחצן חזור למעלה
תוסף נגישות

כלי נגישות

הגדלת גודל פונט הקטנת גודלת פונט ניגודיות נמוכה ניגודיות גבוהה אפס הגדרות הצהרת נגישות לאתר